&

خبرگزاري فارس - ترامپ به احتمال باخت در انتخابات اذعان کرد

• خبرگزاري فارس - ترامپ به احتمال باخت در انتخابات اذعان کرد

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور آمريکا به احتمال باختش در انتخابات ماه نوامبر اذعان کرده و گفته ممکن است رقيبش، «جو بايدن» در اين رأي‌گيري به پيروزي برسد.

به نوشته ياهونيوز، ترامپ در مصاحبه‌اي با شبکه خبري «فاکس‌نيوز» گفته ممکن است بايدن «رئيس‌جمهور بعدي آمريکا شود چون بعضي‌ها من را دوست ندارند.»

اين اظهارات رئيس‌جمهور آمريکا در حالي مطرح‌شده که نتايج نظرسنجي‌هاي متعدد، او را عقب‌تر از رقيب انتخاباتي‌اش نشان مي‌دهند. تازه‌ترين نظرسنجي که توسط نيويورک‌تايمز منتشرشده اختلاف او با بايدن را 14 درصد نشان مي‌دهند.

ترامپ درباره جو بايدن گفت: «او اصلاً حرف نمي‌زند. هيچ‌کس حرف‌هايش را نمي‌شنود. وقتي صحبت مي‌کند نمي‌تواند 2 تا جمله کنار هم بچيند. من نمي‌خواهم خوب يا غيرخوب باشم، درست است؟»

وي اضافه کرد: «منظورم اين است که اين آدم بلد نيست حرف بزند. بعد ممکن است رئيس‌جمهورتان شود، چون بعضي‌ها مرا دوست ندارند. تنها کاري که من مي‌کنم اين است که وظيفه‌ام را انجام مي‌دهم.»

برخي از کارشناسان با توجه به شيوع ويروس کرونا در آمريکا و تظاهرات‌ها در شمار زيادي از شهرهاي اين کشور احتمال شکست ترامپ در انتخابات را بعيد نمي‌دانند.

جو بايدن ساعاتي قبل‌تر از پاسخ دولت ترامپ به ويروس کرونا انتقاد کرده و گفته بود که او در سراسر اين بحران «همانند يک کودک» رفتار کرده است.

نتايج جديدترين نظرسنجي که چند روز پيش منتشر شد نشان مي‌دهد حدود 60 درصد از شهروندان آمريکايي از نحوه مديريت ترامپ ناراضي هستند.

اين نظرسنجي که توسط شبکه خبري اي‌بي‌سي نيوز و مرکز IPsos‌ انجام و نتايج آن روز يکشنبه منتشر شده، نشان مي‌دهد که 58 درصد از مردم آمريکا مخالف نحوه مقابله دونالد ترامپ با همه‌گيري ويروس کرونا بوده‌اند.

با وجود اين، نتايج نظرسنجي‌ها در آمريکا به خصوص بعد از انتخابات رياست‌جمهوري سال 2016 به شدت با ترديد همراه شده‌اند. در آن انتخابات، به ندرت در نظرسنجي‌ها احتمال پيروزي ترامپ در برابر «هيلاري کلينتون» مطرح‌ مي‌شد اما در نهايت او توانست به عنوان چهل و پنجمين رئيس‌جمهور آمريکا ساکن کاخ سفيد شود.

انتهاي پيام/

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Elizabeth Journey to truth سيري در حقايق مخزن پلي اتيلن Chris Jeff بهترين بازي کراش براي موبايل Elizabeth Garrett Stuart Shelly