&


استاندار: 13 محور ارتباطي فارس زير پوشش اينترنت قرار مي‌گيرد
  


 • استاندار: 13 محور ارتباطي فارس زير پوشش اينترنت قرار مي‌گيرد


  عنايت‌الله رحيمي، دوشنبه در مورد اين ديدار که در تهران انجام شد، افزود: با توجه به جانمايي‌هاي انجام شده تخمين زده مي‌شود اين سايت‌ها بيش از 120 کيلومتر به پوشش جاده‌اي اضافه کنند که البته با توجه به فرکانس و نوع فناوري مورد استفاده، متغير است و بهبود پوشش پس از اين اندازه‌گيري اعلام خواهد شد.
  وي ادامه داد: بر اساس طراحي صورت‌ گرفته توسط اپراتورها و اعلام برآورد هزينه برق‌رساني ،براي فاز اول محورهايي انتخاب شده است.
  استاندار فارس بيان داشت: در انتخاب محورهاي ياد شده، عواملي همچون جاده اصلي، ترافيک مسير و ميزان عدم پوشش پيوسته شبکه مد نظر قرار گرفته است، در اين محورها حداکثر بهينه سازي انجام شده و تکميل يا بهبود پوشش نيز نياز به احداث سايت جديد دارد که برآوردهاي لازم براي اين مهم صورت گرفته است.
  رحيمي اضافه کرد: تعدادي از اين محورهاي 15 گانه را اپراتور همراه اول و تعدادي را اپراتور ايرانسل پوشش خواهد داد و به همين سبب پوشش ارتباطي در اين استان به وضعيت بسيار قابل قبولي مي‌رسد. 
  وي، همچنين درباره پوشش اينترنتي مدارس هم گفت: در اين زمينه نيز اقدامات بسيار خوبي انجام شده يا و در دست اجراست و در حال حاضر اکثر مدارس براي دسترسي به شبکه آموزش دانش آموزي (شاد) با مشکل مواجه نيستند، اين اقدام با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بين استانداري فارس و وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات منعقد شده است و وزارت آموزش و پرورش نيز از اجراي آن اعلام رضايت کرده و عنوان شده که پوشش شبکه شاد در مدارس بسيار خوب است و پهناي باند نيز در اختيار مدارس گذاشته شده است.
  استاندار فارس همچنين درباره عدم پوشش اينترنتي در برخي نقاط شهر شيراز، بيان کرد: تفاهم‌هايي با وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز انجام شده است که براساس آن شهرداري مکلف است مجوزهاي لازم را صادر کند تا در اسرع وقت اپراتورها ايستگاه‌ها را راه‌اندازي کنند تا اين پوشش کامل شود و بدون ترديد اگر شهري به دنبال هوشمند شدن است بايد شبکه مخابراتي آن اعم از ارتباطات سيار مانند ايرانسل، همراه اول و شبکه فيبر نوري آن گسترش پيدا کند. 
  رحيمي، درباره تلفن‌هاي ثابت نيز اظهار داشت: با دستور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، بيش از 240 کيلومتر کابل در اختيار مخابرات اين استان قرار داده مي‌شود تا مخابرات در اسرع وقت مکان هايي که آبونماني براي تلفن ثابت دارند سريعا در اين زمينه اقدام کنند. 
  وي، ادامه داد: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد توسعه اين استان در حوزه مخابرات بسيار جدي است و اميدواريم در سه يا چهار ماه آينده شاهد تحولات بنيادين در زمينه مخابرات، ارتباطات و فضاي مجازي در فارس باشيم.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

دستگاه حکاکي و برش ليزري Lisa Kathy Juliett Stephen Emily يک مووي Jeff Charlie Phyllis